Χριστουγεννιάτικο Παζάρι στο Κολλέγιο «Ανατόλια»

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε και φέτος η Ετήσια Φιλανθρωπική Αγορά (Annual Bazaar), στο Κολλέγιο «Ανατόλια», την Κυριακή, 2 Δεκεμβρίου 2007.

Οι επισκέπτες είχαν την ευκαιρία να αγοράσουν χριστουγεννιάτικα στολίδια, κεραμικά είδη, χειροποίητα κοσμήματα, κεριά ακομα και μαρμελάδες που είχαν φτιάξει οι μαθητές του σχολείου και απόλαυσαν τον παραδοσιακό καφέ και κεράσματα που συνόδευσαν Χριστουγεννιάτικες μελωδίες και ελληνικοί παραδοσιακοί χοροί από τους μαθητές του σχολείου.

Το Χριστουγεννιάτικο παζάρι αποτελεί παράδοση του «Ανατόλια» και διοργανώνεται κάθε χρόνο με πολύ κέφι και μεράκι από τους ανθρώπους και τους μαθητές του Κολλεγίου και του Συλλόγου Αποφοίτων.   Όπως πάντα, τα έσοδα διατίθενται για φιλανθρωπικούς σκοπούς.